Læringsspil - Copenhagen Game Lab - Copenhagen Game Lab

DIGITALE & ANALOGE LÆRINGSSPIL TIL UNDERVISNING, UDVIKLING & FORMIDLING

Holdet bag Copenhagen Game Lab

Henning Grubb Basballe
Henning Grubb Basballe

CEO

henning@cphgamelab.dk

+45 26 33 30 26

Frederik Diness Ove
Frederik Diness Ove

CMO

frederik@cphgamelab.dk

+45 53 53 10 87

Diana Juncher
Diana Juncher

CTO

diana@cphgamelab.dk

Mads L. Brynnum
Mads L. Brynnum

Senior spildesigner

mads@cphgamelab.dk

Marie Oosterbaan
Marie Oosterbaan

Senior UX designer

moo@cphgamelab.dk

Michali
Michail Roditis

Programmør

michail@cphgamelab.dk

Dana-Maria Iliescu
Dana-Maria Iliescu

Programmør

dana@cphgamelab.dk

Chandra Larsson

Grafisk designer

chandra@cphgamelab.dk

Stine Friisnæs
Stine Friisnæs

Grafisk designer

stine@cphgamelab.dk

Amanda Ritz
Amanda Ritz

Kommunikation og PR

amanda@cphgamelab.dk

Jacob Engelbrecht
Jacob Engelbrecht

Spildesigner

jacob@cphgamelab.dk

Kontakt os